HAVALI YATAK NEDİR, NE İŞE YARAR?

HAVALI YATAK NEDİR, NE İŞE YARAR?

HAVALI YATAK NEDİR, NE İŞE YARAR?

Yatağa mahkum hastaların daha konforlu bir istirahat süreci geçirmelerine yardımcı olmak adına özel olarak tasarlanan havalı yataklar, son dönemde çok daha popüler hale gelmiş durumda ve kendi içinde alternatiflere yer veriyor olması da yine bu ürünleri daha tercih edilir hale getiriyor. Havalı yatak nedir? Sorusuna detaylı bir şekilde yanıt vermek mümkün… İki parça halinde satışı yapılan ve yatak ile birlikte şişirme aparatı ya da motoru ile birlikte sunulan özel bir yatak modelidir. Saniyeler içerisinde yatağı şişirebilir ve hastanın yatış pozisyonuna uygun seviyeye taşıyabilirsiniz. Kullanım ömrü bir hayli uzun ve fiyatları da gayet uygundur. Bu yatakların satışını yapan çok sayıda firma olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

HAVALI YATAK KURULUMU ZOR MUDUR?

Havalı yatak kurulumu tahmin ettiğinizden çok daha kolay çünkü bu yatak modelinde nefesinizi tüketmenize ya da fiziksel olarak çaba harcamanıza gerek kalmıyor. Az önce de bahsettiğimiz gibi şişirme aparatını yatağa entegre ederek saniyeler içerisinde yatağı hazırlayabiliyorsunuz. Motor yardımı ile birlikte süreç daha kolay bir hal alıyor ve aslında bu yatak modelini popüler hale getiren en önemli detaylardan bir tanesi de kesinlikle budur. Kısa süre içerisinde hazırlayabilir ve bunun yanı sıra hastanın konforuna uygun olarak da şekil verebilirsiniz. Hasta vücuduna çok yüksek bir basınç uygulanmıyor ve bu da konforu bir adım daha öne taşıyor diyebiliriz.

BORU TİPİ HAVALI YATAK MODELLERİ

Adından da anlaşılacağı üzere birbirine paralel şekilde dizilmiş olan ve boruyu andıran hava kanallarını karşımıza çıkartan modellerden bir tanesidir. Enine çizgiler olarak da bahsetmek mümkündür. Hava kanalları arası geçiş çok daha kolay bir şekilde sağlanıyor ve bu da yara riski taşıyan hastalar için en önemli detaylardan biri olarak biliniyor. En çok tercih edilen modellerden biri ve hem hazırlanması hem de kullanımı çok ama çok daha kolaydır. Bu yatak modeli hastanın yatış pozisyonuna göre şekil alıyor ve konfor detayı da bir üst seviyeye taşınıyor diyebiliriz.

HAVALI YATAK TEKNİK SERVİSİ VAR MIDIR?

Havalı yataklar komplike ürünlerdir ve herhangi bir parçada meydana gelecek olan hasar, yatağın kullanımını imkansız hale getirebiliyor. Havalı yatak teknik servisi elbette var ve bu konuda sizlere profesyonel yardım sunacak ekiplere ulaşarak sizler de taleplerinizi iletebilirsiniz. Tamir ve bakım süreci çok uzun sürmeyecektir ve genellikle motorda meydana gelen arıza durumları süreci uzatabiliyor. Bunun dışında yataktaki sorunları tespit etmek ve çözüme kavuşturmak çok da zor olmuyor. Herhangi bir sorun ile karşı karşıya geldiğiniz takdirde amatörce müdahalelerde bulunmak yerine sizler de profesyonellerden yardım alabilir ve daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

HAVALI YATAK SGK ÖDEMESİ

Hastalar için güzel bir haberimiz var. Havalı yatak sgk ödemesi hali hazırda sorunsuz bir şekilde yapılıyor ve hem hastalar hem de hasta yakınları büyük bir masraftan kurtuluyor. Bildiğiniz gibi bu yatak modelleri özel tasarım ürünler oldukları için rakamlar da bir hayli yüksek ve hastaların bu rakamları tek başına karşılaması da zor olabiliyor. SGK ödemesi yapılıyor ve hastaneden alacağınız raporu il Sgk’ya teslim ettiğiniz takdirde sizler de süreci başlatmış oluyorsunuz. Raporun onaylanması ile birlikte yataklarınız ilgili adrese teslime diliyor ve bu süreç oldukça hızlıdır. Yatağı kendi başınıza almanız ve ödeme talep etmeniz gibi bir durum söz konusu değil, eğer bu tür bir hataya imza atarsanız ne yazık ki SGK yardımcı olmayacaktır. Süreci doğru bir şekilde takip etmeniz ve adımları da aynı şekilde doğru uygulamanız gerekiyor.

Havalı Yatak Teslimatı Ne Kadar Sürüyor?

Bununla ilgili net bir süre vermek elbette doğru olmayacaktır. SGK’dan bu konu hakkında daha detaylı ve sağlıklı bilgi alabilirsiniz. Raporlarınızın sonuçlanması ve yatak teslimatı çok da uzun sürmeyecektir ancak raporun onaylanmaması durumunda birtakım pürüzler de söz konusu hale geliyor ve öncelikli olarak bu pürüzlerin çözüme kavuşturulması gerekecektir.

Havalı yataklarınız için Sgk ödeme yapıyor ve gönderim işlemi de ilgili kurumlarca gerçekleştirilecektir. Burada en önemli detay başvurularınızın kabul görmesi ve onaylanması olacaktır.

Havalı yatak teslimatı bu sürecin sonunda hızlı bir şekilde yapılıyor ve zahmet etmenize de gerek kalmıyor.

Havalı Yatak Tamiri Yapılıyor mu?

Her üründe olduğu gibi havalı yataklarda da sorun yaşayabilirsiniz ve bir süre sonra yıpranacak olan bu ürünlerin tamir işlemi de profesyonel ekipler tarafından sorunsuz bir şekilde yapılıyor. Havalı yatak tamiri şeklinde bir arama yaptığınız takdirde bu konuda yardım alabileceğiniz çok sayıda firma olduğunu sizler de göreceksiniz. Burada en önemli detay ise doğru firmayı bulabilmek ve gerçek manada hizmet sunacak olan ekiplere ulaşabilmektir. Yatak tamiri ile birlikte havalı yataklarınızı sorunsuz bir şekilde kullanabilecek ve fayda sağlayabileceksiniz.

Havalı Yatakların Garanti Süresi Hakkında

Marka ve modele bağlı olarak değişkenlik gösteren bu detay hakkında daha net ve sağlıklı bilgi edinmek isterseniz eğer firmalar ile iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır. Garantisi olan ürünlerdir ve garanti süresi boyunca ürünün başına herhangi bir şekilde bir şey geldiği takdirde ücretsiz olarak teknik servis hizmeti alabiliyorsunuz. Bu elbette önemli bir detay ve firma müşteri arasındaki güveni de daha güçlü hale getiriyor. Garanti süresi bittiği takdirde özel servislerden hizmet alabilirsiniz ancak bunun için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Servis taleplerinizi oluşturmadan önce rakamlar konusunda da bilgi almanızı tavsiye ediyoruz ve bu sayede herhangi bir sürpriz ile de karşı karşıya gelmemiş olacaksınız. Profesyonel ekipleri tercih ederek sizler de yataklarınızı gönül rahatlığı ile emanet edebilirsiniz.
kaynak: https://www.marmaramedikal.com

Bu gönderiyi paylaş

Telefon ile Sipariş