HAVALI YATAK NEDİR, HANGİ HASTALAR İÇİN UYGUNDUR?

HAVALI YATAK NEDİR, HANGİ HASTALAR İÇİN UYGUNDUR?

HAVALI YATAK NEDİR, HANGİ HASTALAR İÇİN UYGUNDUR?

Havalı yatak nedir? Sorusu, en sık karşılaştığımız sorulardan biri ve bu yazımızda da detaylı bir şekilde yanıt vermek istiyoruz… İstirahat dönemini yatakta geçirmek zorunda olan hastalar için özel olarak dizayn edilen yatak modelleridir. Bu yataklar sayesinde hasta daha rahat hareket edebiliyor ve birtakım ihtiyaçlarını da yine yatak üzerinde giderebiliyorlar. Hareket özgürlüğü sağlamalarının yanı sıra aynı zamanda hasta bakıcıların işini de kolaylaştırdığını söyleyebiliriz. Evde bakımı yapılacak olan hastalar için oldukça uygun bir yatak türüdür ve yine bakım evlerinde de bu yataklara yer veriliyor.

HAVALI YATAK NASIL KURULUR?

Havalı yatak kurulumu, yatakla birlikte tarafınıza sunulan aparat sayesinde çok daha basit bir hal alıyor. Şişirme eyleminde bu aparatı kullanacaksınız ve tek bir tuşla sizler de yataklarınızı hazır hale getirebilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir müdahaleye ihtiyacınız olmayacaktır ve zaten havalı yatakları kullanışlı kılan en önemli detaylardan bir tanesi de budur. Şişirme motoru yani aparatı ile birlikte saniyeler içerisinde kurulum tamamlanıyor. Basınç dengesini ayarlamak ise sizlere kalıyor ve bu dengeyi de hastaya uygun bir hale getirmek durumundasınız. Yara oluşumu riskini en aza indirgeyen modellerden bir tanesidir ve bu da yatağın daha fazla tercih edilmesindeki en önemli etkenlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

BORU TİPİ HAVALI YATAK MODELLERİ KULLANIŞLI MI?

Havalı yatak modellerinden bir tanesi olan boru tipi havalı yatak modellerien kullanışlı ürünlerden bir tanesidir. Uygun fiyatı ile de dikkatleri üzerine çeken bu model, birbirine paralel şekilde sıralanmış olan hava kanalları nedeniyle bu ismi alıyor ve zaten görselleri incelediğinizde sizler de bunu daha net bir şekilde fark edeceksiniz. Yatış pozisyonuna ve hareket haline bağlı olarak şekil alan yatak modeli, hastanın konforuna uygun tasarlanmış olan modellerden bir tanesi ve hasta yorumlarına baktığımızda da ne denli kullanışlı olduğunu görebiliyoruz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi yara oluşumu riski de yine bu yatak modeli sayesinde en aza indirgenecektir.

PROFESYONEL HAVALI YATAK TEKNİK SERVİSİ

Havalı yataklarınız ile ilgili herhangi bir sorunda kendi başınıza müdahalede bulunmanız pek de sağlıklı olmayacaktır. Bizim sizlere tavsiyemiz, havalı yatak teknik servisi ile iletişime geçmeniz ve yardım talebinde bulunmanızdır. Profesyonel ekipler ilgili süreci hızlı bir şekilde başlatacak ve ürünlerinizin tamirini yapacaktır. Garanti süresi devam ediyorsa eğer herhangi bir ödeme yapmak durumunda değilsiniz ancak garanti dışı ürünler için karşınıza belli bir tutar çıkartılacaktır. Havalı yataklarınızı teslim edeceğiniz firmaları büyük bir hassasiyetle seçmenizi öneriyoruz çünkü piyasada çok fazla amatör teknik servis firması var.

HAVALI YATAK SGK ÖDEMESİ NASIL ALINIR?

Sgk, havalı yataklar için bir ödeme yapıyor ancak bu süreçte bilinçli bir şekilde hareket etmeniz gerekiyor. Yatağı satın alıp başvuru yapmak gibi bir hataya düşmeyin. Hastaneden alacağınız rapor ve reçete ile birlikte kuruma başvurun ve onay sürecini bekleyin. Kurum, raporu ve reçeteyi onayladığı takdirde havalı yatağınızı adreslerinize en kısa süre içerisinde gönderiyor. Sgk ödemesinden kasıt budur ve aksi bir durumda ödeme alma şansınız kalmıyor. Adımları doğru bir şekilde takip ettiğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız ve zaten SGK da bu konuda sizlere detaylı bilgi verecektir. Hastalar ve hasta yakınları için çok kıymetli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz ve bu sayede masrafları en aza indirgemek de mümkün hale geliyor. Havalı yatak sgk ödemesi uzun süredir devam eden bir uygulama ve hastalar bu durumdan fazlasıyla memnun görünüyorlar.

HAVALI YATAK TESLİMATI NASIL YAPILIYOR?

Az önce de bahsettiğimiz gibi başvurularınız onaylandığı takdirde sizlerin yapacağı başka bir şey kalmıyor. Beklemek durumundasınız ve en kısa sürede yataklarınız adreslerinize ulaştırılacaktır. Sürecin hızlı işlediğini de belirtmek isteriz ancak tam gün sayısı ya da şu kadar zamanda yataklarınız teslim edilir gibi bir ibare elbette mümkün değildir. Kurum ile görüştüğünüzde de net bir zaman veremiyorlar ancak bildiğimiz tek bir şey var ve o da sürecin hızlı işlediğidir. Herhangi bir aksaklık yaşandığı takdirde yine Sgk ile muhatap olmak durumundasınız ve ilgili kurum gerekli bilgilendirmeyi en doğru şekilde yapacaktır. Havalı yatak teslimatı sonrası kurulumu kendi başınıza yapmanız gerekiyor.

HAVALI YATAK TAMİRİ NASIL YAPILIR?

Havalı yatak tamiri konusunda sizlere yardımcı olacak çok sayıda profesyonel firma ve ekip var. Online dünya aracılığı ile bu firmalara ulaşarak sizler de uygun bir gün için randevularınızı alabilirsiniz. Yatakta meydana gelen sorunların yanı sıra şişirme aparatının bozulması da teknik servis ihtiyacını arttırıyor. Bu ihtiyaca yanıt verecek firmalara ulaştığınız takdirde daha detaylı bilgi alabilir ve fiyatlar konusunda da merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Köklü ve profesyonel firmalar her zaman için önceliğiniz olmalıdır.

HAVALI YATAK GARANTİ SÜRESİ KAÇ YILDIR?

2 yıl garantilidir. Net bir rakam vermek pek de doğru olmayacaktır çünkü satın alacağınız ürün ve modele göre bu süreler de haliyle değişiklik gösteriyor. Ürünü temin edeceğiniz firma ile iletişime geçerek bu konuda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz. Garanti kapsamında olan ürünleriniz elbette daha kıymetli ve herhangi bir sorun yaşadığınızda direkt olarak teknik servis hizmeti alabiliyor ve hiçbir şekilde ücret ödemiyorsunuz. Garanti süresi biten havalı yataklarınız için de servis hizmeti talebinde bulunabilirsiniz ancak bu sefer belli bir miktar ödeme yapmak durumunda kalacaksınız. Bu konuda teknik servisler daha doğru bilgi verecektir ve merak ettiğiniz soruları da yine uzan ekiplere sorabilir ve yanıt alabilirsiniz.
kaynak: https://www.marmaramedikal.com

Bu gönderiyi paylaş

Telefon ile Sipariş