Hasta Karyolası Çeşitleri

Hasta Karyolası Çeşitleri

Hasta yakınları, hastaların rahatlığı, iyileşme sürecinin hızlı olması ve bakımının kolaylığı için hasta karyolası almak isterler. Fakat Hasta karyolası nereden alınır, Kiralanabilir mi, Hangi karyolayı almak daha mantıklıdır, gibi soruları yanıtlamakta zorlanırlar. Bu yazının amacı hasta ve hasta yakınlarının kafasında ki bu soruları yanıtlayabilmektir.

Öncelikli konu hasta karyolasının satın alınmasının mı, yoksa kiralanmasının mı uygun olacağıdır. Bu hastanın ne kadar süre yatağa bağlı kalacağı ile ilgili bir konudur. Kısa vadede yatağa ihtiyacı kalmayacak bir hasta için yatak satın almak israftır. Aynı şekilde yıllar boyunca yatağa bağlı kalacak bir hasta için de yatağı kiralamak oldukça maliyetlidir. Bu nedenle hastanın niteliği bunun cevabını verecektir. Eğer 6 aydan daha uzun bir süre bu yatağa ihtiyacınız olacaksa satın almak mantıklıdır, fakat 6 aydan kısa ise kiralamak daha az maliyetli olabilir.

Piyasada neredeyse tüm hasta karyolası çeşitlerini kiralayan firmaları bulmak mümkün. Özellikle Ankara ve İstanbul’da hizmet veren Marmara Medikal, bu alanda hizmet veren kurumsal firmalardan biridir. Yatak ile beraber gerekli aparatları da sağlayan, ücretsiz teslim ve kurulumunu yapan firma, birçok hasta yakınının tercih ettiği firmalardan biridir.

Hasta karyolası çeşitlerinden hangisini tercih edeceğiniz de yine hastanın niteliğine göre değişecektir. Hastalık durumlarına, hasta bakıcının kolaylığına ve koyacak yere ve istediğiniz işlevlere göre fiziksel özelliklere sahip çeşitleri internet sitemizden bulabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Telefon ile Sipariş