Hasta Yatakları

Hasta Yatakları

Belirli bir süre yatması gereken bir hastanın olması, sadece hasta için değil aynı zamanda yakınları için de zor ve uğraştırıcıdır. Bu nedenle hem hastanın rahatını sağlamak için, hem de yakınların uğraşını biraz azaltabilmek için hasta yatakları vardır. Hasta yatakları, hastaya hijyenik ve sağlıklı bir ortam sağlarken, bakıcısına da kolaylık sağlayan bir yapıda dizayn edilmiştir.

Birçok kişinin ikilemde kaldığı konulardan biri de hasta yataklarının kiralanması mı, yoksa satın alınması mı mantıklı ikilemidir. Bu sorunun yanıtı hastanın niteliğine göre ve seçtiğiniz hasta yatağına göre değişiklik gösterir. Öncelikle hastanın ne kadar yatması gerekiyor, yattığı süre içerisinde ki kira bedeli yatağın satın alma maliyetini geçiyor mu, yatak ile işiniz bittiğinde bir daha ihtiyaç duyulacak şey olacak mı gibi birçok soru durumu netleştirebilir. Yatağın niteliği kira ve satın alma maliyetlerini değiştirse de genelde hastanın 6 aydan fazla yatması gereken durumda satın almak daha mantıklıdır. 6 ayda daha kısa yatması gereken hastaların yatakları kiralaması daha mantıklı olacaktır.

Birçok kişinin aklına takılan bir diğer soru da hasta yatağının gerekli olup olmadığıdır. Bu da yine hastanın niteliğine ve rahatsızlığına bağlıdır. Birçok hasta uzun süre yatmaktan kaynaklı tahriş, dejenerasyon ya da alerjik etkilere bağlı olarak olumsuz etkilenebiliyor. Ya da yattığı yer çok kısa süre içerisinde mikrop yuvası olarak hijyenik olmayan bir yere dönüşebiliyor. Bu nedenle yattığı yerin kalitesi oldukça önemli.

Bu gönderiyi paylaş

Telefon ile Sipariş