HASTA YATAKLARI MAKALELERİ

HASTA YATAKLARI MAKALELERİ

HASTA YATAKLARI MAKALELERİ

Hastaların yatması gereken durumlarda onların rahatını sağlamak, iyileşmek açısından oldukça önemlidir. Yatakların antibakteriyel olması, vücudunda alerjik etki yaratmaması, çok yatmaktan kasıtlı herhangi bir yerinde dejenere meydana gelmemesi hayati önem taşır. Bu nedenle hastaların yatması gereken süreyi Hasta yataklarında geçirmesi gerekir.
Bir hasta için hasta yatağı seçerken birçok kritere bakmak gerekir. İlk kriter hasta yatağının alınacak olması mı, yoksa kiralanacak olmasıdır. Bunun için bir fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Genellikle 6 aydan daha uzun yatması gereken hastaların, hasta yatağını satın alması mantıklı iken, daha az zaman için kiralanabilir. Bu hem maliyet açısından daha uygun olacaktır, hem de artık gerekmediğinde saklamak zorunda kalmayacaksınız anlamına gelir.
Kiralanacak ya da satın alınacak hasta yatağının özellikleri de hastanın durumuna uygun olmalıdır. Bu da hastalığın niteliği ile ilgilidir, yoğun bakımda olan hastalar için kullanılacak hasta yatakları daha üstün nitelikli olması gerekirken, nispeten daha önemsiz hastalıklarda daha düşük profilli yataklar alınabilir.
Hastanın niteliklerine uygun bir yatak bulduktan sonra da çevre şartlarına uygun ve bakıcısına da kolaylık sağlayacak diğer kriterler aranabilir. Örneğin hastanın yattığı yer sık değişecekse ya da konum sürekli ayarlanacaksa tekerlekli, hareket kabiliyeti yüksek bir yatak alınmalıdır. Fakat yerinde sabit kalacaksa buna gerek olmayabilir. Kısacası hem hastanın, hem de diğer etkenlerin durumuna göre elektrikli yataklar, asansörlü yataklar, manüel yataklar gibi birçok farklı modelden birini seçebilirsiniz.
kaynak: https://www.marmaramedikal.com

Bu gönderiyi paylaş

Telefon ile Sipariş