Hasta Karyolası Kullanımı (Hasta Karyolası)

Hasta Karyolası Kullanımı (Hasta Karyolası)

İnsanlar zaman zaman farklı nedenlerden dolayı sağlık problemleri yaşamakta ve hasta olmaktadır. Hastalıkların bazıları yataklarda geçirilmektedir. Firmamız tarafından üretilen hasta karyolası hastaların rahat etmesini ve bu süreci daha kolay atlatmasını sağlamaktadır. Normal karyoladan farklı olan bu ürünler tamamen hastaların rahat etmesi için tasarlanmıştır. Hasta karyolası kullanımı ise son derece kolaydır ve hastalar kendi durumlarına göre bu karyolaları ayarlayabilmektedir. Farklı modelleri bulunan bu karyolaların bazı özellikleri benzerdir ve hemen hemen bütün ürünlerde bulunmaktadır. Oldukça sağlam malzemeden üretilmiş olan bu karyolalar oldukça uzun ömürlüdür ve buna bağlı olarak uzun süre bu ürünler kullanılabilmektedir.

Hasta Karyolası Kullanımı ve Özellikleri

Hasta karyolası kullanımı için en önemli unsurlardan bir tanesi kumandalardır. Gelişen teknoloji sayesinde bu karyolaların özellikleri de gelişmiştir ve buna bağlı olarak kumandalar bu ürünlerin vazgeçilmez parçaları olmuştur. Kumandalar sayesinde yatakların farklı bölümler kaldırılıp indirilebilmekte ve bu da hastaların daha rahat etmesini sağlamaktadır. İnsanlar rahatsızlıklarına bağlı olarak normal yatış pozisyonunda değil farklı pozisyonlarda daha rahat etmektedir. Dolayısıyla da söz konusu ürünlerin bu özelliği çok önemlidir. Bu özellik sayesinde hastalar yataklarda oturma pozisyonuna gelebildiği gibi yemek yemeyi de buradan bu şekilde yapabilmektedir. 90 dereceye kadar dik pozisyona gelmesi çok önemli bir avantaj sağlamaktadır. Bu ve bunlar dışındaki özellikler şu şekildedir:

  • Kumanda ile kontrol
  • Korkuluk sistemi
  • Oturma ve yemek yeme pozisyonu için 90 derece dik durabilme
  • Serum askısı
  • Tekerlekli kullanım
  • Fren sistemi.

Hasta Karyolası Kullanımı ve Sağlanan Kolaylıklar

Yukarıda belirtilen özellikle hasta karyolası kullanımı açısından son derece önemlidir ve hastaların rahatlığını doğrudan sağlamaktadır. Tekerlekli kullanım imkanının olması yataktan kalkamayacak durumda olan hastaları farklı noktalara bu şekilde götürülmesine imkan vermektedir. Ayrıca söz konusu tekerleklerde bulunan frenler sayesinde karyolalar normal dururken tekerleklerden dolayı hareket etmemektedir. Bunun dışında hastaların tedavi süreçlerinde sıklıkla kullanılan serumlar için askı yerinin bulunması da farklı bir avantajdır. Bu sayede ekstra bir eşya kullanmadan serumlar hastalara takılabilmektedir. Bu ve bunun gibi kolaylıklar sağlanmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Telefon ile Sipariş