HASTA KARYOLASI NEDİR?

HASTA KARYOLASI NEDİR?

HASTA KARYOLASI NEDİR?

Yoğun bakımlarda, bakım evlerinde ve hastane gibi kurumlarda hastaları rahat ettirmek ve hareket alanını daha geniş tutmak adına kullanılan özel tasarım yatak modellerine hasta karyolası ya da hasta yatağı adı verilmektedir. İhtiyaca bağlı olarak evlerde de kullanabileceğiniz bu ürünler sayesinde hasta daha rahat bir istirahat dönemi geçiriyor ve az önce de dile getirdiğimiz gibi hareket alanı da kısıtlanmamış oluyor. Korkuluk desteği ile birlikte hastaların güvenliği de üst seviyelere taşınıyor. Hasta bakıcının işini de kolaylaştıran hasta karyolası, farklı modelleri ile daha işlevsel bir yapıya sahiptir. Çok farklı modeller mevcut ve dilerseniz hasta karyolası çeşitleri başlığı altında bu modelleri de detaylı bir şekilde incelemeye çalışalım.

HASTA KARYOLASI ÇEŞİTLERİ

Ana hatları ile ele aldığımızda motorlu ve motorsuz olmak üzere iki farklı seçenek karşımıza çıkıyor ancak elbette bu modeller de kendi içlerinde farklı ürünleri beraberinde getirecektir. Motorsuz hasta yataklarına baktığımızda dört farklı kategori karşımıza çıkıyor. Sabit yatakların yanı sıra bir, iki ve üç ayarlı olmak üzere bu seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.Motorlu hasta karyolasına baktığımızda ise bir motorlu, dual, iki, üç, dört ve son olarak kolon motorlu olmak üzere 6 farklı kategoriye sahip olduğunu görebiliyoruz.

Hasta karyolası nedir? Sorusuna yanıt verdikten sonra bu ürünlerin çeşitliliğini de incelemek istiyoruz… Motorlu karyola modellerinde denetimi ve kontrolü daha doğru bir biçimde sağlayabilmek adına bir adet kumanda bulunuyor. Küçük bir yapıya sahip olan kumanda sayesinde yatağı dilediğiniz gibi hareket ettirebilir ve hastaya göre şekillendirebilirsiniz.

MOTORLU HASTA KARYOLASI HAKKINDA

1 ve 4 adet motora kadar çıkabilen motor desteğinden bahsetmek mümkün. Motor düzeneği karyolanın hemen altında yer alıyor ve kumanda ile denetimi de mümkün kılıyor. Hasta karyolası ile ilgili yapacağınız tüm işlemleri küçük bir kumanda sayesinde yerine getirebiliyorsunuz ve bu da karyoladan kalkmadan ayarlama yapabilmenizi sağlıyor. Bu modellerin kullanımı her zaman için daha kolaydır ve hareket alanını daha fazla genişlettiklerini de belirtmek gerekiyor.

Korkuluk desteği ile birlikte gece uykuları çok daha güvenli bir hal alıyor ve hayatlarının büyük bir kısmını yatakta geçiren hastalar için en çok tavsiye edilen ürünlerden bir tanesidir. Dilerseniz yatağa tuvalet ve banyo eklemesi de yapabiliyorsunuz. az önce de söylediğimiz gibi yatalak olarak tabir ettiğimiz hastalar için gerçekten muazzam bir modelleme ve hasta kişi tüm ihtiyaçlarını efor sarf etmeden bu alanda yerine getirebiliyor.

HASTA KARYOLASI FİYATLARI

Fiyatlar konusunda net bir rakam vermek kesinlikle yanıltıcı olacaktır çünkü modellere ve yatak türüne bağlı olarak rakamlar da haliyle değişiklik gösteriyor. Karyola piyasasında 2 motorlu, 3 motorlu, 4 motorlu hasta karyolası fiyatına baktığımızda 2 bin ila 6 bin arasında bir rakam karşımıza çıkıyor. Bu detayı fikir sahibi olabilmeniz adına veriyoruz ve incelediğinizde mutlaka daha uygun rakamlara da ulaşacaksınız. Web sitemizde de fiyatların daha ekonomik olduğunu belirtmek isteriz ve sektördeki rakiplerimize kıyasla bu konuda daha hassas davranıyoruz. Sizler de ekonomik rakamlar ile birlikte çok daha kullanışlı ve çok daha fayda sağlayacak karyola modellerine ulaşmak isterseniz eğer kategorilere göz atabilirsiniz. Satın alma işlemlerinin yanı sıra kiralama konusunda hizmet verdiğimizi de belirtmek isteriz ve az sonra bu konuya da detaylı bir şekilde yer vereceğiz. Zengin ürün yelpazesi ile birlikte daha geniş kitlelere ulaşmak gibi bir hedefimiz var ve bunu kiralama hizmetleri ile de en iyi şekilde yerine getirdiğimizi düşünüyoruz.

HASTA KARYOLASI KİRALAMA NASIL GERÇEKLEŞİYOR?

Satılık karyola modellerini dilediğiniz an kiralayabileceğinizi de biliyor muydunuz? Eğer ömrünüzün büyük bir kısmını bu yataklarda geçirmeyecekseniz ve tedavi kısa bir süre sonra tamamlanacaksa, kiralık karyola modelleri çok daha doğru bir tercih olacaktır. Hasta karyolası kiralama nasıl gerçekleşiyor? Sorusuna da detaylı bir şekilde yanıt vererek sizleri bu konuda da bilgi sahibi yapmak istiyoruz. Ürün fiyatlarını incelediğinizde rakamların yüksek olduğunu göreceksiniz ancak kiralama hizmeti ile birlikte bu rakamlar tahmin edersiniz ki düşecektir. Yazımızın başında da ifade etmiştik, eğer kısa süreli bir tedavi söz konusu ise sizler de karyolaları kiralayabilir ve daha ekonomik bir alış veriş sürecine imza atabilirsiniz.

Kiralama hizmeti sunuyoruz ve sizler de tek bir telefon ile işlem sürecini başlatabiliyorsunuz. Yetkili personel ile iletişime geçerseniz eğer kiralama konusunda sizlere daha sağlıklı ve net bilgiler sunacaktır. Kiralık modellerin yanı sıra satılık modeller ve hastaların ihtiyacı olan daha birçok ürünü de tek bir çatı altında buluşturmak ve sizlere sunmak istedik.

Hemen şimdi görselleri inceleyebilir ve yine bu görsellerin yanında yer alan bilgileri de detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Merak ettiğiniz ya da aklınıza takılan soru işaretleri varsa eğer web sitemizde iletişim numaralarımız da yer alıyor ve dilediğiniz an bu numaraları tuşlayarak da çalışma arkadaşlarımıza ulaşabilir ve soru işaretlerinden kısa süre içerisinde kurtulabiliyorsunuz.

HASTA KARYOLASI – SIKÇA SORULAN SORULAR

Soru: Hasta karyolası model seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir?

CevapHasta karyolası seçerken; tedavi süreci, hastanın hareketlilik durumu ve ihtiyaçlarına ne denli yanıt alabileceği gibi unsurları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Hareket kabiliyeti daha az olan hastalar için motorlu karyola modelleri öncelikli tercih olmalıdır.

Aşırı kilolu hastalar için ise öncelik asansörlü karyola modelleri olmalıdır. Bu sayede hareket ederken çok fazla efor harcamasına da gerek kalmayacaktır.

Soru: Sitenizden satın aldığım ürüne ihtiyacım kalmadı, iade edebilir miyim?

Cevap: Kullanımını tamamladığınız yatakları belli bir ücret karşılığında tarafımıza iade edebilirsiniz. Bu ürünleri sitemize dahil ederek kiralık ürünler listesine ekliyoruz.

Soru: Hasta karyolası teslim süreniz nedir?

Cevapİstanbul sınırları içerisinde iseniz 1 ila 3 saat gibi kısa bir sürede yataklarınızı adreslerinize teslim ediyoruz. Montaj öncesinde bu konuda sizlere gerekli bilgi detaylı bir şekilde verilecek ve sorularınız da yanıtlanacaktır.

SoruHasta karyolası ve havalı yatağı birlikte kullanmak mümkün müdür?

Cevap: Hasta karyolası; en alt kısımda karyola, bir üst kısımda şilte, diğer katmanda havalı yatak ve en üst bölümde de pamuklu ince bir çarşaf olmak üzere farklı bölümlerden oluşuyor ve havalı yatak ile kullanımı da bu sayede mümkün hale geliyor.

Soru: Hangi illerde satış ve kiralama hizmeti veriyorsunuz?

Cevap: Satış ve kiralama hizmeti İstanbul ve Ankara için geçerlidir. Bu şehirler dışında farklı bir ilde ikamet ediyorsanız eğer satış ve kiralama konusundaki detaylar için yetkili personelimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Not: İstanbul dışında diğer illere satış ve kurulum yapmaktayız İzmirMuğlaBursaKacaeliAnkaraAntalya illeri satış ile ilgili detaylı bilgi için bizi arayınız.

https://www.marmaramedikal.com/

Bu gönderiyi paylaş

Telefon ile Sipariş